محمدرضا نجفی امامی کارگردان انیمیشن «مبارک» که مدتی پیش روی پرده سینماها رفته بود گفت: فیلمسازان فعلی حوزه انیمیشن می سوزند تا این هنر- صنعت در آینده رشد کند.

این کارگردان جوان سینما در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: ما نیازمند آن هستیم که مدیران فرهنگی و هنری کشور دست به فرهنگ سازی بزنند تا عامه مردم برای تماشای آثار انیمیشن از خود رغبت نشان دهند اما گویا حتی مدیران هم چندان به حوزه انیمیشن توجهی ندارند و به آن اهمیت نمی دهند.

وی سپس با بیان اینکه استقبال از «مبارک» بسیار بالا است اظهار داشت: طی این مدت خانواده های زیادی به تماشای این انیمیشن سینمایی نشسته اند و ما شاهد استقبال بسیار زیاد مردم برای تماشای «مبارک» بوده ایم.

وی افزود: آموزش و پرورش با آنکه به فیلم ما تأییدیه داد و آن را مناسب برای کودکان و نوجوانان دانست به ما اعلام کرد که در هر زمانی نمی تواند دانش آموزان را برای تماشای فیلم به سینما ببرد و اگر اکران فیلم ما تا ابتدای سال آینده ادامه پیدا کند بعد از ایام نوروز دانش آموزان مدارس را به صورت تورهای گروهی برای تماشای این فیلم اعزام خواهد کرد.

محمدرضا نجفی یادآور شد: من مدت ها قبل از درگذشت زنده یاد سعدی افشار طرحی به ذهنم رسید مبنی بر آنکه چقدر خوب است که ما بتوانیم روی اسطوره هایمان توجه بیشتری کرده و در مورد اسطوره ها خیمه شب بازی و نمایشی نیز کارهایی را انجام دهیم. از این رو شخصیت «مبارک» را که همان سیاه بامزه ای است که همگی ایرانیان با او آشنا هستند به عنوان کاراکتر اصلی این فیلم در نظر گرفتم و بر اساس آن «مبارک» را جلوی دوربین بردم.

پینوشت:فیلم رئال انیمین مبارک که قبل از تعطیلات نوروز ۹۶ اکران شد توانست به فروش نسبتا خوبی دست پیدا کند. این انیمیشن در پردیس کوروش توانست تعداد زیادی از مخاطبان قهر کرده با سینما را دوباره به سینما بکشاند و نوید خوبی از آینده روشن صنعت انیمیشن در ایران بدهد.

منبع:سینماپرس

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn