[ad_1]

به گفته سایت مهر به نقل از اسکرین دیلی، پروژه «جنگ ستارگان» کارگردان فیلم بعدی‌اش را عوض کرد و ترورو را از این پروژه کنار گذاشت.

لوکاس فیلم و دیزنی دیروز با اعلام این خبر با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: لوکاس فیلم و کالین ترورو راه‌های مختلفی را برای ساخت قسمت نهم جنگ ستارگان در پیش گرفته بودند. کالین یک همکار فوق‌العاده در طی روند رشد این پروژه بود اما همه ما به این نتیجه رسیدیم که دیدگاه ما برای این پروژه چیز دیگری است.

عین همین اتفاق در ماه ژوئن برای دو کارگردان دیگر یعنی لرد و کریستوفر میلر هم افتاد و لوکاس فیلم این دو کارگردان را از پروژه خود حذف کرد. آنها در میانه فیلمبرداری فیلم بی‌نام «هان سولو» بودند که لوکاس فیلم اعلام کرد این دو کارگردان دیدگاهی متفاوت با کمپانی دارند و با حذف آنها ران هاوارد را جایگزین کرد.

ترورو با موفقیت خودش در فیلم مستقل «امنیت تضمین شده نیست» در جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۱۲ درخشیده بود و چنان توجه‌ها را به خود جلب کرد که یونیورسال از وی برای ساخت فیلم جدید «ژوراسیک پارک» با عنوان «دنیای ژوراسیک» ‌دعوت کرد و نتیجه کار هم قابل قبول بود و در سراسر جهان یک میلیارد و ۶۷۱ میلیون دلار فروش کرد.

پس از این موفقیت از این کارگردان برای ساخت قسمت نهم «جنگ ستارگان» دعوت گشت و نویسندگی و کارگردانی اپیزود نهم به وی سپرده گشت. این فیلم قسمت نهایی سه‌گانه‌ای است که با «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» شروع گشت و فیلم دوم آن «آخرین جدای» ساخته رایان جانسون است. این قسمت ۱۵ دسامبر راهی سینماها می‌شود.

برای اکران قسمت نهایی این سه‌گانه ۲۴ ماه مه ۲۰۱۹ تعیین شده است.

وقتی کالین ترورو برای کارگردان قسمت نهم این مجموعه انتخاب گشت، ادعاهایی از سوی طرفداران و منتقدان مطرح گشت که معتقد بودند وی برای این فیلم مناسب نیست.

آخرین فیلم این فیلمساز «کتاب هنری» با انتقادهای زیادی رو به رو گشت. پس از اکران این فیلم شایعاتی مبنی بر عوض کردن وی به وجودآمده بود.

در قسمت نهم فیلم‌ «جنگ ستارگان» باید تمامی قصه‌ها و شخصیت‌هایی که در دو قسمت قبلی شکل گرفتند به نقطه پایان برسند.

ترورو چندی پیش در مصاحبه‌ای سعی کرده بود تا طرفدارن را آرام کند و تاکید کرده بود که وی نیز با این داستان‌ها بزرگ شده و احساس می‌کند ارزش «جنگ ستارگان» از ارزش‌های مهم زندگی‌اش است. وی گفته بود: من باید فیلمی بسازم که در نهایت شما خیلی آن را دوست داشته باشید و از آن لذت ببرید، هر چند ممکن است تجربه شما با این فیلم نسبت به فیلم‌های قبلی متفاوت باشد.

کالین ترورو کارگردان ۴۰ ساله آمریکایی است که از سال ۲۰۰۲ تاکنون مشغول فعالیت بوده‌ است.

[ad_2]

محل دریافت خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn