[ad_1]

به اعلام سایت مهر، امیرحسین زندی مدیر گالری شهریور درباره برپایی این نمایشگاه گفت: امسال  همزمان با صدمین سال تولد پزشک نیا تصمیم به برپایی نمایشگاهی از آثار این هنرمند گرفتیم. به تازگی کتاب «همسفر باد» توسط نشر نظر با محوریت آثار این هنرمند منتشر شده که در این نمایشگاه در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: حدود ۳۰ اثر از پزشک نیا در این نمایشگاه نمایش داده خواهد گشت که توسط خانواده هنرمند و مجموعه داران در اختیار گالری قرار گرفته است. در نمایشگاه هوشنگ پزشک نیا کارهای دهه ۳۰ تا دهه ۵۰ که هنرمند از دنیا می رود، در معرض نمایش قرار می گیرد که در یک نظر می شود کمابیش فعالیت هنری وی را مرور کرد.

مدیر گالری شهریور درباره ویژگی متمایزکننده آثار پزشک نیا بیان کرد: پزشک نیا یکی از نوابغ هنر مدرن ایران بود که عمر کوتاهش مجال هنرنمایی بیشتر را از وی گرفت. اگر به تاریخ و برهه ای که وی به هنر مدرن روی آورد دقت شود (دهه ۲۰ شمسی) و اینکه وی شاگرد پرفسور لئوپولد لوی نیز بوده است، اهمیت هنر وی بیشتر نمایان می شود. نوع تکنیک این هنرمند منحصر به فرد است و وی صاحب خلاقیت بالایی بوده است. پزشک نیا مقلد کسی نبود و بدون نگرانی از قضاوت مردم، صرفا به هنرش فکر می کرد.

به اعتقاد زندی، پزشک نیا هنرمندی است که هنوز بطور کامل کشف نشده و جای کار و مطالعه بسیار روی آثار وی وجود دارد. روستاییان، عشایر، مردم عادی در قهوه خانه ها، کارگران و طبقه تهیدست جامعه، موضوع آثار پزشک نیا  هستند.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۱۴ مهر لغایت ۱۲ آبان به گالری شهریور به نشانی تهران، الهیه، خیابان خزر شمالی، بن بست هرمز پلاک ۹ مراجعه کنند.

[ad_2]

محل دریافت خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn